Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Senior centrum v Handlovej - PRVOTNÉ INFO O PREVÁDZKE

 

SENIOR CENTRUM - komplex sociálnych služieb
v Handlovej  - O PRVOTNEJ PREVÁDZKE

 
 
Viac info o aktuálnej prevádzke nájdete po kliknutí sem

 

Areál Senior centra zvonku nadobudol kontúry dokončenej stavby a obyvatelia sa pýtajú kedy sa spustí prevádzka, kto tam bude pracovať, kto budú klienti, ako je to s termínmi. Zatiaľ je celý projekt realizovaný v časovom slede tak, ako bol naprojektovaný.

Budova už stojí,  nie je však vybavená...

V súvislosti s dokončovaním stavebných prác na zariadení sociálnych služieb SENIOR CENTRUM - komplex sociálnych služieb v Handlovej (ďalej Senior centrum) na ulici M. Krššákovej v Handlovej  stoja pred mestom viaceré úlohy.
Samotné zariadenie bolo po stavebnej stránke dokončené v novembri 2012 a v prvom polroku 2013 bude prebiehať zabezpečovanie interiérového vybavenia a vybavenia počítačovou technikou. Začiatkom júla 2013 už bude Senior centrum plne vybavené po technickej stránke a pripravené na prevádzku. Samotné otvorenie zariadenia je plánované najskôr v januári 2014.

Podmienky prevádzky sa spracovávajú, zapojiť sa budú môcť aj Handlovčania

Od konca roku 2012 prebieha prvá fáza prípravy a spracovávania nového Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Handlová na najbližšie obdobie (minimálne tri až päť rokov). Do tohto plánu je postupne integrovaný aj projekt Senior centra, nakoľko takýto rozsiahly projekt zásadným spôsobom vstupuje do vybavenosti mesta v sociálnej oblasti. Práve z dôvodu rozsiahlosti projektu bude do spracovania komunitného plánu postupne prizývaná odborná i laická verejnosť. V pláne bude zohľadnené vytvorenie komplexu sociálnych služieb v Senior centre, vytvorenie nových služieb a prehodnotenie kvality a efektívnosti existujúcich služieb poskytovaných občanom.

Práca pre viac ako 50 zamestnancov

V prvom polroku 2013 bude vytvorená nová nezisková organizácia, ktorá zastreší prevádzku celého zariadenia. Je to jedna z podmienok projektu. Zástupcom neziskovej organizácie budú odstúpené všetky žiadosti o prijatie do zamestnania, ktoré sú v súčasnosti v evidencii Mestského úradu v Handlovej.
Od roku 2011, kedy sa začalo s výstavbou Senior centra eviduje mestský úrad viac ako 300 žiadostí o zamestnanie, ktoré pribúdajú každým dňom. Prácu by malo nájsť v tomto zariadení 50 zamestnancov, z toho 60 % budú odborní zamestnanci. Tieto žiadosti nie je potrebné aktualizovať po uplynutí doby evidencie 6 mesiacov, všetky budú považované za aktuálne a o spôsobe prijímania zamestnancov do pracovného pomeru a pracovných pozíciách budú občania – žiadatelia o prijatie v predstihu informovaní.  V prípade záujmu o zaslanie žiadosti, je potrebné ju zaslať s profesijným životopisom na adresu MsÚ Handlová, personálne oddelenie, Námestie baníkov 7, 972 51 Handlová. Obálku viditeľne označiť - Zamestnanie - Senior centrum, a takýto text je potrebné vpísať aj do žiadosti. Výber zamestnancov bude v plnej kompetencii novej neziskovej organizácie.

Senior centrum s klientmi až  v roku 2014

Žiadosti o umiestnenie do zariadenia sa s ohľadom na platnú legislatívu nemôžu prijímať skôr ako koncom roka 2013. Je nevyhnutné, aby žiadosti neboli staršie ako tri mesiace. I táto oblasť bude plne v kompetencii novovzniknutej n.o. Ponuka sociálnych služieb, podmienky prijatia do zariadenia a výška úhrady klienta budú zverejnené taktiež koncom roka 2013 neziskovou organizáciou. Mesto vyvíja maximálne úsilie, aby úhrada za služby zo strany klienta bola vo finančných možnostiach občanov mesta. Financovanie zariadenia so 100 klientmi je navyše viaczdrojové a je maximálnou prioritou získať čo najviac financií mimo rozpočtu mesta.


reg. rozvoj / soc. oddelenie, JP, január 2013

 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka