Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Oživme vzťahy v komunite - pokračujeme v lokalite na ul.29.augusta

 

Oživme vzťahy v komunite
POKRAČUJEME...

 

Možno ste si všimli, možno ešte nie.

Naše snahy oživiť komunitný a susedský život na ul. Morovnianska cesta, sa stretli s nepochopením. Mali sme túžbu skultúrniť priestranstvo po povodniach a mala sa „vybudovať“ oddychová zóna za peknú sumu 5.500€. Preto sme sa rozhodli presunúť aktivity v rámci projektu „Oživme vzťahy v komunite“ do inej lokality v rámci mesta. V diskusii na web stránke mesta sa o jedinečnú možnosť využiť tieto peniaze na skrášlenie si priestoru pred svojím obytným domom zaujímalo niekoľko ľudí. A nie je sa čomu čudovať, veď kto v tejto dobe ponúkne obyvateľom takúto možnosť?

 

Projekt ale musí spĺňať niekoľko kritérií , ktoré stanovila nadácia EKOPOLIS

(donor projektu)

Zjednodušene povedané, sú len tri:

  • výber vhodného priestranstva
  • účasť susedov na stretnutí, kde sa dohodnutú na konkrétnych prvkoch, ktoré bude oddychová zóna obsahovať (lavičky, hojdačky, pieskovisko atď)
  • zapojenie sa susedov do fyzických prác na úprave priestoru (samozrejme podľa možností každého jednotlivca)

Záujem obyvateľov domu č. 95 na ul. 29.augusta v Handlovej v zastúpení Soni Kohútovej bol veľký a preto dávame možnosť minúť 5.500 € na skrášlenie si dvora, práve im. Teraz je rad na nich.

 

Ideme plánovať !
 

 

V sobotu 7.5. 2011 medzi 9.00 a 13.00 h sme pre obyvateľov spomínaného domu pripravili stretnutie, na ktorom sa v príjemnej atmosfére a slnečnom počasí bude diskutovať o danom priestranstve a o možnostiach ako ho upraviť, čo na ňom postaviť. Budú to lavičky, altánok, basketbalový kôš, preliezačky, hojdačky? Všetko je v rukách  obyvateľov tejto lokality! Pre deti je pripravený program a na záver stretnutia bude opekačka.

Tešíme sa na stretnutie :-)

Luky Lenhart

Nový priestor na obnovu

 

 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka