Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Oceňovanie športovcov mesta za rok 2018

Plagát oceňovanie handlovských športovcov za rok 2018Oceňovanie najlepších športovcov, kolektívov a funkcionárov za rok 2018 sa bude konať v Dome kultúry mesta Handlová v sobotu 18. mája 2019 od 18.30 h.

Buďte prví, ktorí sa dozvedia o tých najlepších a príďte zatlieskať reprezentantom nášho mesta! Ceny budú odozvdávať primátorka mesta Silvia Grúberová a Marek Viedenský. Divácky potlesk je odmenou za tvrdú prácu športovcov! Buďte pri tom!

i_5604568.jpg

Ocenení športovci za rok 2018

KATEGÓRIA TALENT ROKA:

Kristián Kúdela

Kristián je všestranne nadaný športovec, ktorý reprezentuje Mesto Handlová nielen v plávaní, ale je aj nadaným basketbalistom. Plavecký klub Handlová a Mesto Handlová reprezentoval v roku 2018 na 8 celoslovenských a 1 medzinárodnom preteku, kde v individuálnych štartoch vyplával 15 medailí, z toho 4 zlaté 5 strieborné a 6 bronzových. Na Majstrovstvách v stredoslovenskej oblasti, v kategórii 9 ročných získal 6 medailí je dvojnásobným majstrom stredoslovenskej oblasti v disciplínach  50 m prsia a 100 m polohový pretek. Kristián je členom Školského basketbalového klubu Handlová. V minibasketbalovej lige, čo je najvyššia slovenská súťaž, hrá aj za vekovo starších žiakov a patrí medzi ich výrazné posily. Na turnajoch Mikroligy basketbalových prípraviek patrí medzi najlepších hráčov.

KATEGÓRIA MLÁDEŽ  JEDNOTLIVEC:

Marek Máčai

Marek Máčai sa narodil v roku 2005. S basketbalom začal len pred piatimi rokmi a už teraz patrí k veľkým basketbalovým talentom Handlovej. Je kapitánom úspešnej bronzovej partie basketbalistov z Majstrovstiev SR 2018.  Patrí k lídrom tímu, ktorý vie podporiť svojich spoluhráčov nielen na ihrisku ale aj mimo neho. Marek je vzorom aj pre viacerých dospelých. Patrí k najlepším študentom na ZŠ Mierové námestie v Handlovej. Je tou správnou inšpiráciou pre mladých športov a dôkazom toho, že keď si jasne stanovíte cieľ a budete na sebe neustále pracovať, môžete dokázať čokoľvek.

Kristína Denčiaková

Kristína Denčiaková má 10 rokov a patrí medzi najväčšie talenty v športovom lezení na Slovensku.

Športovému lezeniu sa venuje od 6 – tich rokov, kedy  začala navštevovať horolezecký krúžok v CVČ Handlová.

V roku 2018 jednoznačne dominovala na Slovensku v kategórii do 10 rokov.

Stala sa Majsterkou v lezení na obtiažnosť, Majsterkou Slovenska v boulderingu a taktiež celkovou víťazkou Slovenského pohára, v ktorom vyhrala všetkých 5 pretekov Slovenského pohára. Kristína sa umiestnila na 1. mieste:

na MS v Košiciach na obtiažnosť

na MS v boulderingu v Prešove

na Slovenský pohári v boulderingu v Košiciach

na SP v obtiažnosti v Pezinku

na SP v obtiažnosti v Považskej Bystrici

na SPv obtiažnosti v Košiciach a

na SP v boulderingu v Prešove.

Peter Kuric

Peter je členom reprezentácie Slovenska v športovom lezení. Horolezectvu sa venuje od svojich 9 rokov, odkedy je členom horolezeckého krúžku CVČ Handlová. Je členom teamu reprezentácie Slovenska a svojimi výkonmi sa radí medzi slovenskú špičku športového lezenia. Peter sa z 12-teho miesta na svete v olympijskej kombinácii v rakúskom Innsbrucku, kde na Majstrovstvách sveta v športovom lezení štartovalo dokopy až 1150 pretekárov, nominoval do prvej 20-tky lezcov, ktorí bojovali o olympijské kovy na olympiáde mládeže v Buenos Aires v októbri 2018. Peter bol tak prvý a možno v blízkej budúcnosti aj jediný Slovák, ktorý sa športovým lezením dostal na olympiádu. Je členom A družstva v kategórii dospelí a juniori do 20 rokov.

Keby sme mali zhrnúť jeho športové úspechy, tak sa mu podarilo doteraz získať:

7.miesto  MS – Moskva, obtiažnosť kategória U18/A 2018

5. miesto ME – Brusel, Bouldering  kategória U18/A 2018

5. miesto ME kombinácia kategória U18/A 2018

1. miesto MSR – Žilina obtiažnosť kategória muži  2018

1. miesto MSR – Žilina obtiažnosť kategória U18/A  2018

1. miesto MSR – Bratislava  bouldering kategória U18/A  2018

1.miesto SPDM – Žilina obtiažnosť kategória U18/A  2018

2. miesto SPDM – Žilina obtiažnosť kategória muži  2018

A tým najvyšším bola spomínaná nominácia a účasť na juniorských OH v Buenos Aires 2018

Peter Tončko

Peter má 10 rokov. Od svojich 6- tich rokov navštevuje horolezecký krúžok v CVČ Handlová.

V roku 2018 nadviazal na svoju predchádzajúcu úspešnú sezónu a stal sa celkovým víťazom Slovenského pohára v lezení detí do 10 rokov, Majstrom Slovenska v boulderingu a vicemajstrom Slovenska v lezení na obtiažnosť.

Na záver iba vymenujeme jeho doterajšie úspechy. Peter získal:

1.miesto v Slovenskom pohári v boulderingu v Košiciach

1. miesto v SP obtiažnosť vPezinku

3. miesto v SP obtiažnosťv Považskej Bystrici

1. miesto v SP v bouldering v Prešove

2. miesto v SP obtiažnosť v Košiciach

1. miesto na MS v bouldering v Prešove

2. miesto na MS na obtiažnosť v Košiciach.

Filip Juríček

Filip je niekoľko rokov najlepším plavcom Plaveckého klubu Handlová. V roku 2018 reprezentoval PKHA a Mesto Handlová na 11 celoslovenských a 2 medzinárodných pretekoch, kde v individuálnych disciplínach vybojoval spolu 49 medailí, z toho 15 zlatých, 23 strieborných a 11 bronzových. Je trojnásobným majstrom stredoslovenskej oblasti v disciplínach 50 m prsia, 100 m prsia a 50 m motýlik. Vybojoval 8 medailí na medzinárodných pretekoch. Na medzinárodných pretekoch „Štúrovské stovky“ si vyplával zlatú medailu v disciplíne 50 m prsia, striebornú v disciplíne 50 m voľný spôsob a bronzovú v disciplíne motýlik. Na pohári olympijských nádejí v Poprade získal 1 zlatú v disciplíne 200 m polohový pretek a 5 strieborných medailí v disciplínach 50 m voľný spôsob, 50 m prsia, 100 m prsia a  50 m motýlik. V roku 2018 v celoslovenskom plaveckom pohári, ktorý bol najvyššou 4 kolovou slovenskou súťažou 10 ročných plavcov vyplával celkom 15 medailí  ( 4 zl. 5 strieb. 6. bronz.) a v celkovom hodnotení sa medzi 71 plavcami umiestnil na 9 mieste. K Filipovým preferovaným disciplínam patria prsia a motýlik.

Róbert Suja

Róbert patril v roku 2018 medzi najlepších plavcov  PKHA. V roku 2018 reprezentoval PKHA a Mesto Handlová na 13 celoslovenských pretekoch a 1 medzinárodnom preteku, kde v individuálnych disciplínach vybojoval 22 medailí, z toho 4 zlaté 7 strieborných a 11 bronzových. Na majstrovstvách stredoslovenskej oblasti si vyplával 4 medaily a stal sa dvojnásobným majstrom stredoslovenskej oblasti v disciplínach  50 m znak a 100 m polohový pretek. V celoslovenskom plaveckom pohári, ktorý bol najvyššou 4 kolovou slovenskou súťažou 10 ročných plavcov vybojoval 1 bronzovú medailu a v celkovom hodnotení obsadil 11. miesto. Na prestížnych celoslovenských pretekoch Štiavnický kahanec sa mu podarilo získať celkovo 6 strieborných medailí v disciplíne 100 m polohový pretek a 5 bronzových medailí v disciplínach 50 m voľný spôsob, 50 m znak, 100 m znak,  50 m motýlik a 100 m motýlik. Róbert je výborným všestranným plavcom, jeho doménou sú znak a voľný spôsob.

KATEGÓRIA MLÁDEŽ KOLEKTÍV:

ŠBK Handlová- mladší žiaci

V roku 2018 naši mladí handlovskí basketbalisti robili opäť svojimi výkonmi veľkú reklamu mládežníckemu športu v Handlovej. Partia okolo trénera Jána Beráneka sa prebojovala  spomedzi 24 tímov v najvyššej lige mladších žiakov na záverečný finálový turnaj medzi najlepších 6 tímov Slovenska v danej kategórií /U13/. Za skvelé výkony počas celej sezóny, ktorú odohrali chlapci bez jedinej prehry, dostala Handlová možnosť organizovať  MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA po dlhých rokoch na domácej palubovke. Preplnené hľadisko v telocvični na ZŠ Mierové námestie hnalo domáci tím za veľkým snom. Chlapci  po úžasnom kolektívnom výkone získali bronz, ktorý mal pre Handlovú cenu zlata.

Mladí basketbalisti sa svojimi výkonmi postarali aj o viacero diváckych rekordov. Počas sezóny bola priemerná návšteva na zápasoch ŠBK Handlová 290 divákov, čo sa v mládežníckych súťažiach na Slovensku len tak nevidí. Divácky rekord padol aj počas Majstrovstiev SR, na ktorých bol priemer na zápas dokonca 350  divákov.

Majstrovstvá Slovenska nebol ich jediný úspech. V roku 2018 obhájili chlapci prvenstvo aj na veľkom medzinárodnom turnaji v Prahe a svojimi výkonmi dostali pozvánku aj do STREDOEURÓPSKEJ LIGY, čo sa v histórií kolektívnych športov v Handlovej ešte nikomu nepodarilo.

KATEGÓRIA MLÁDEŽ TRÉNER:

Mgr. Ján Beránek

Ján Beránek sa narodil v roku 1986  v Handlovej, kde hrával basketbal za mládežnícke kategórie a za kategórie mužov. V súčasnosti pôsobí ako učiteľ a tréner na ZŠ Mierové námestie v Handlovej. Pod jeho vedením napreduje mládežnícky basketbal v Handlovej veľkým tempom, čoho dôkazom sú aj úspechy s mladými basketbalistami. Minulú sezónu, tím okolo trénera Beráneka získal na Majstrovstvách Slovenska mladších žiakov bronzové medaile a zvíťazil na viacerých významných medzinárodných turnajoch.  Tréner Beránek je organizátorom viacerých  športových akcií pre deti v našom meste. Za všetky spomenieme skvelé letné a zimné kempy. V minulom roku zorganizoval viaceré úspešné turnaje pre všetky vekové kategórie vrátane nového projektu Basketbalová škola ŠBK Handlová. Aj vďaka trénerovi Beránekovi sa klub ŠBK Handlová môže pochváliť obrovským záujmom nielen detí, ale aj širokej verejnosti o basketbal. Prezradíme vám, že aj tento rok sa partia okolo trénera Beráneka zúčastni na finálovom turnaji o titul Majstrov Slovenska v basketbale.

Ing. Marek Radovský – cenu preberie p. Milan Koša

Marek ako tréner je za najväčšími úspechmi nášho reprezentanta v športovom lezení, Petra Kurica. Pod jeho vedením dosiahol Peter v roku 2018 na MS, ME, OH,  ale aj domácich šampionátoch výborné výsledky. Petra Kurica trénuje už niekoľko rokov a Petrove výsledky v roku 2018, hlavne 7. miesto na MS v Moskve a 5. miesto na ME v Bruseli v junioroch svedčia o jeho výbornej práci.  Marek Radovský sa venuje aj nášmu reprezentantovi v ľadovom lezení Martinovi Minárikovi, ktorý na MS v Ľadovom lezení v Lichtenštajnskom meste Malbun obsadil v kategórii do 20 rokov vynikajúce 5-6 miesto v lezení na obtiažnosť.

KATEGÓRIA DOSPELÝ JEDNOTLIVEC

Mgr. Ondrej Haviar – cenu prevezme jeho brat p. Jozef Kubovič

Pán Ondrej Haviar je odchovanec handlovského basketbalu, ktorému  sa začal venovať od svojich 10 rokov. Má odohratých 11 sezón v handlovskom drese A teamu. S Handlovou získal 3 bronzové a 1 striebornú medailu. Počas svojej kariéry obliekol nielen Handlovský , ale aj Pezinský, Komárňanský a Banskobystrický basketbalový dres, zahral si dokonca aj 2 zápasy v reprezentačnom drese Slovenska . Vyštudoval trénerstvo basketbalu na Fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave . V rokoch 2013 a 2019 sa stal asistentom trénera reprezentácie Slovenska do 18 rokov. Basketbalu 3x3 sa začal venovať pred 4 rokmi a so svojím tímom sa stali  3-násobnými majstrami Slovenska. Bol členom reprezentácie Slovenska v 3x3basketbale a 3 krát bol vyhlásený za hráča roka (2016,2017,2018).

Jeho úspechy v uplynulom roku sú:
-reprezentácia Slovenska v 3x3basketbale
-majster Slovenska v 3x3 basketbale s tímom Energy team
-hráč roka 2018
-hráč č.1 v celoslovenskom rankingu 3x3

Martin Minárik
Martin Minárik sa športovému lezeniu venuje veľa rokov. V poslednom období sa zameriava hlavne na drytooling a ľadové lezenie. V roku 2018 dosiahol niekoľko výborných výsledkov na domácej pôde. Stal sa víťazom Slovenského pohára v drytoolingu juniorov a medzi dospelými skončil  na druhom mieste. Na MS Juniorov v ľadovom lezení v Lichtenštajnsku skončil na delenom 5-6 mieste v lezení na obtiažnosť, v kategórii do 20 rokov.

KATEGÓRIA ZVLÁŠTNE OCENENIE:

p. Milan Linkeš

Milan Linkeš sa narodil v roku 1959 a ako 13 ročný začal hrať basketbal. Po prechode do kategórie dospelých, začal hrávať za tím BANÍK HANDLOVÁ, kde odohral celú svoju bohatú športovú kariéru. Po skončení hráčskej kariéry sa začal venovať výchove basketbalovej mládeže. Trénovanie mladých ukončil v roku 2012 ziskom 2.miesta na Majstrovstvách SR v kategórií kadetov. Milan Linkeš je do dnešných dní súčasťou vedenia Školského basketbalového klubu v Handlovej. Okrem basketbalu sa venoval aj atletike veteránov, kde získaval úspech za úspechom. Prajeme mu pevné zdravie a ďakujeme za celoživotný prínos k rozvjou športu v Handlovej.

Vladimír Jonáš

Svoju bohatú aktívnu futbalovú činnosť začal ako mládežník v rodnej Krupine. Naďalej sa jej venoval v Banskej Štiavnici, v Ostrave a v Ráztočne, kde aktívnu futbalovú činnosť ukončil v roku 1957. V roku 1960 sa stal futbalovým rozhodcom a začal pôsobiť v súťažiach okresného futbalového klubu zväzu Prievidza. Popri rozhodcovskej funkcií začal aktívne pracovať aj ako tajomník v TJ Baník Handlová a pracoval aj ako funkcionár v okresnom futbalovom zväze Prievidza. Postupne sa stal predsedom disciplinárnej komisie. Svojim prístupom k futbalu sa prepracoval na predsedu okresného výboru futbalového zväzu Prievidza. Na funkcionárskej pozícii pracoval aj v Stredoslovenskom futbalovom zväze, ako člen komisie rozhodcov, kde sa staral o výchovu adeptov na rozhodcu. Túto funkciu  vykonával až do dôchodcovského veku. Naďalej sa aktívne zúčastňuje zápasov, ale už ako divák v okolí svojho bydliska.

František Dolník

Veteránsky lyžiar František Dolník je Handlovčanom, ktorý je úspešný na svetovej úrovni.  Narodil sa v Bojniciach. Ako syn lesníka, ktorý býval na horárni, sa už ako 5 ročný lyžoval na otcových lyžiach. Vtedy bývalo pol metra aj viac snehu, nedalo sa proste inak, ako na lyžiach.

V jeho osobnom živote nastal zlom, keď mohol začať lyžovať s Tatrancami, Vladimírom a Otom Krajniakovcami, Michalom a Antonínom Šoltýsom a Jozefom Krasulom, ktorí ho prijali medzi seba počas jeho štúdia na vyššej banícko- geologickej školy v Spišskej Novej Vsi. Svoje prvé lyžiarske úspechy získal už počas štúdia v rokoch 1951 -55 na verejných lyžiarskych pretekoch: získal Putovný pohár spišských železorudných baní, Kahanec bane Mlynky a Putovný pohár bane Smolník. Súťažil vždy v skupine s viac ako 70-kov juniorov.

Ďalší dôležitým zlomom bolo, keď v roku 1955 na Remate vybudovali prvé osvetlenie lyžiarskeho svahu v republike.

V roku 1957 začal okrem lyžovania trénovať aj mládež, napríklad ako svojho žiaka, Petra Matiaška, ktorý teraz vraj radí jemu. Trénoval viacerých, napr. aj Miroslava Tomana, Stanislava Radovského, Dášu a Soňu Kuzmanové, Ľubomíra Mištinu, ktorý bol neskôr majster Európy v kategórii junior a ďalšie stovky mladých naučil technike lyžovania. Veľké lyžiarske medzinárodné podujatie Goralský klobúk, mu v roku 1961 priniesol víťazstvo.

V roku 2010 sa po prvý krát v histórii konali Svetové zimné hry v slovinskom Blede (obdoba olympijských hier v seniorských kategóriách). Slovenskí alpskí lyžiari  - veteráni - si zmerali svoje sily s ďalšími 41 krajinami a priniesli celkovo jedenásť medailí z toho Handlovčan, František Dolník, získal tri.

Každý rok na svetových pohároch získava medailové umiestenie. Vo svete je v jeho kategórii- veterán od 85 do 90 rokov takmer dvadsiatka súperov.

Za svoj najväčší životný úspech považuje zisk Malého glóbusu za lyžiarsku sezónu 2018/2019 Goslingu Hochkar, kde  mu bol odovzdaný začiatkom apríla 2019.

Získať malý glóbus vôbec nie je ľahké. Musíte zbierať umiestnenia a body počas celej súťažnej lyžiarskej  sezóny. Ziskom 940 bodov sa zaradil v kategórii amatérskych lyžiarov medzi také hviezdy, ako je Petra Vlhová v profi lyžovaní.

Viktor  Magdolen – cenu prevezme jeho syn Richard Magdolen

AMK Baník Handlová navrhuje ocenenie Viktorovi Magdolenovi za dosiahnuté výsledky v motoristickom športe v roku 2018.

Počas celoročnej súťaže posádok Campionatului European CEC ORI CUP – 2018  sa zúčastnila naša posádka v zložení Viktor a Richard Magdolen.

Súčasťou uvedenej súťaže je aj jazda zručnosti jednotlivcov.

Za celoročné súťažné obdobie Viktor Magdolen sa umiestnil na 2. mieste.

KATEGÓRIA HANDLOVČAN VO SVETE:

Mário Ihring – cenu prevezme p. Milan Linkeš

Mário Ihring sa narodil v roku 1998 a basketbal začal hrávať na ZŠ, Mierové námestie, kde bol súčasťou basketbalovej triedy. Mládežnícke kategórie odohral za tím ŠBK Handlová, odkiaľ ako žiak, prestúpil do Považskej Bystrice. V súčasnosti je veľkou oporou Slovenskej basketbalovej reprezentácie  a aktuálne pôsobí v jednej z najlepších európskych líg v Chorvátsku, kde predvádza úžasné výkony a patrí k lídrom svojho tímu. Ešte pred odchodom do Chorvátskej ligy získal viaceré úspechy, spomenieme zisk majstrovského titulu v Poľskej najvyššej súťaži.

Mgr. Jaroslav Oboňa – cenu prevezme jeho matka p. Dagmar Oboňová

Začal  tancovať už na základnej škole ako 9 ročný so svojou spolužiačkou. No už v škôlke som zavoňal k tancu pod vedením pani učiteľky Tonhauserovej. Neskôr začal trénovať na Handlovskom učilišti, patrili pod Žiarsky tanečný klub Stella. S partnerkou Alenkou  spolu tancovali 8 rokov až ich spoločné cesty rozdelila voľba vysokej školy. Počas tejto cesty  dosiahli druhu najvyššiu   medzinárodnú výkonnostnú triedu A v oboch skupinách tancov (štandardné, latino- americké), stali  sa niekoľko násobnými majstrami a finalistami majstrovstiev Slovenska v plesových choreografiách. S druhou tanečnou partnerkou sa z koníčka a hobby stal profesionálny šport na vrcholovej medzinárodnej úrovni. Počas druhého 8 ročného tanečného partnerstva sa stali 5 násobnými vicemajstrami Slovenska v latinsko amerických tancoch, druhými vicemajstrami Slovenska v 10 tancoch, semifinalistami majstrovstiev Slovenska v štandardných tancoch, finalisti a víťazi každého Slovenského pohára za posledných 5 rokov, podarilo sa im získať titul akademických majstrov Slovenska, dosiahli  historicky najlepšie finálové umiernenie na Európskom pohári, vytancovali si 30. miesto majstrovstiev sveta či 74. miesto z vyše 350 párov na najväčšom a najprestížnejšom tanečnom festivale v anglickom Blackpoole. Po ukončení aj tohto partnerského vzťahu  sa rozhodol ešte v tanečnej kariére pokračovať a hľadal  partnerku. Po pol roku hľadania  začal tanečnú kariéru s tretou tanečnou partnerkou. Olessya pochádza z Kazachstanu ale žije vo Viedni. Za takmer rok ich spoločnej prace sa už prebojovali do reprezentačného tímu Slovenskej republiky, stali sa finalistami majstrovstiev Slovenska v latinsko amerických tancoch a zatiaľ všetkých slovenských pohárov. Okrem aktívnej tanečnej kariéry sa venuje aj trénerskej činnosti deti a mládeže a taktiež dospelých i seniorov.

A ako povedal „Tanec už nevnímam ako hobby alebo šport-  je to pre mňa už životný štýl.“

Úspechy za rok 2018

2. miesto na Majstrovstva Slovenska v latinsko-americkych tancoch

1. miesto na Slovenskom poharý v Lučenci

International Open Frankfurt- 17. miesto zo 115 zucastnenych parov

 Blackpool Dance Festival - 74. miesto z viac ako 300 parov z celeho sveta

najuspesnejsi par reprezentujuci Slovensku Republiku

Jakub Cibula

Jakub Cibula, Handlovčan, ktorý je žiakom Súkromného Športového gymnázia v Podbrezovej sa v dňoch od 13. do 21. Marca 2018 zúčastnil Majstrovstiev sveta  škôl vo futsale, ktoré sa konali v prímorskom meste RishonLeZion v Izraeli. Pohľad na výsledky kvalifikácie „hovorí“ úplne jasnou rečou, pretože chlapci zdolali všetkých súperov pomerne jednoznačne a presvedčivo. Avšak na ihrisku to bol obrovský boj o každú loptu, o každý kúsok priestoru, o každý jeden gól. Postupne  zvíťazili nad Žilinou (7:2), susednou školou SOŠ Podbrezová (3:0), Športovým gymnáziom BB (2:1) a neskôr vo finálových bojoch nad Bratislavou (6:1) a Michalovcami (6:3) a stali sa tak Majstrami republiky. Vzornou reprezentáciou, pokorou a správaním sa počas celého turnaja a celkovým skóre 30:7 všetkých presvedčili, že na svetové školské futsalové majstrovstvá postúpilo to najlepšie slovenské mužstvo – Súkromné Gymnázium Podbrezová.  13. marca odletelo slovenské mužstvo zo zamrznutého Schwechatu do 37 stupňového Tel Avivu. Po ubytovaní do plážového hotelu Leonardo Plaza sa majstrovstvá začali. Slovensko postúpilo zo skupiny po senzačných víťazstvách nad Maďarmi 6:3, Holanďanmi 3:0 a s jednou prehrou proti domácemu Izraelu 4:6 nabrali smer štvrťfinále. Dostali sa medzi 8 najlepších tímov sveta a žreb im prisúdil silný výber Francúzska. Po veľmi vyrovnanom a pre Slovensko smolnom zápase sa pre nás turnaj skončil, keď chlapci po dobrom výkone podľahli Francúzom 4:2 a brány semifinále sa zavreli. V kabíne zavládol smútok, ale postupne si chlapci uvedomili čo vlastne dosiahli. Zlato si ukoristili skvelí Brazílčania, ktorí vo finále naložili Chorvátsku 10:0. Bronz ostal doma v Izraeli. Na turnaji sa zúčastnilo 16 chlapčenských a 16 dievčenských družstiev . Podujatie bolo na veľmi vysokej medzinárodnej úrovni a chlapci si odtiaľto odniesli bohaté zážitky a skúsenosti.

Fotogalériu z oceňovania nájdete po kliknutí sem.


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka