Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Handlovské Katarínske dni 2019

Handlovské Katarínske dni 2019

Mesto Handlová pozýva  na Handlovské Katarínske dni a Katarínsky jarmok, ktoré sa uskutočnia v dňoch 22. 11. – 23. 11. 2019 na Námestí baníkov a Partizánskej ulici.

Záujemcovia o predaj môžu zaslať vyplnenú záväznú prihlášku na adresu:
Mestský úrad
Námestie baníkov 7
972 51 Handlová
alebo e-mailom na adresu: eva.jassova@handlova.sk

Dostupné predajné miesta na ulici Partizánska nájdete po kliknutí sem.

 

OBČERSTVENIE, ALKO, NEALKO

Pozvánku s prihláškou pre predajcov občerstvenia, alka a nealka nájdete tu. 

REMESELNÍCI

Prihláška na jarmok - remeslá vo formáte open document

Prihláška na jarmok - remeslá vo formáte doc.

ROZLIČNÝ TOVAR

Pozvánka pre predajcov rozličného tovaru 

Prihláška na jarmok - rozličný tovar vo formáte open document

Prihláška na jarmok - rozličný tovar vo formáte doc.

ČESTNÉ PREHLÁSENIA

Čestné prehlásenie o nepoužívaní registračnej pokladne nájdete tu vo formáte open document

Čestné prehlásenie o nepoužívaní registračnej pokladne nájdete tu vo formáte doc.

Čestné prehlásenie o prebytkoch vo formáte open document

Čestné prehlásenie o prebytkoch vo formáte doc.


 

Nominujte výnimočných Handlovčanov na ocenenie do 10. októbra 2019

Plagát oceňovanie HKDNávrhy na ocenenia môžu predkladať primátorka, poslanci mestského zastupiteľstva i široká verejnosť.

Od roku 2006 samospráva v rámci Handlovských Katarínskych dní oceňuje Handlovčanov, ktorí významne prispeli k rozvoju mesta a šíreniu dobrého mena Handlovej doma i v zahraničí. V roku 2018 boli v kategórii Cena Mesta tieto ocenenia odovzdané i dvanástim pedagógom pri príležitosti Dňa učiteľov a mesto založilo Sieň slávy handlovského školstva. Nominácie je potrebné zasielať do 10. októbra 2019 vyplnením nominačného formulára.

Mesto udeľuje ocenenia v štyroch kategóriách v zmysle Štatútu mesta. Čestné občianstvo, Cenu Mesta, Cenu primátora mesta a odmeny. Cenu Mesta tvorí plaketa s erbom mesta a peňažná odmena. Výnimočne sa môže Cena Mesta udeliť jednotlivcovi – in memoriam. Cena primátora je v rukách štatutára mesta, a je to morálne ohodnotenie jednotlivcov i kolektívov, odmeny sa udeľujú zvyčajne pri výnimočných udalostiach a výročiach mesta. Najvyšším morálnym ocenením je udelenie Čestného občianstva, ktoré majú doposiaľ udelené štyria Handlovčania Ján Štencl, Peter Dubovský, Jozef Juríček a Žofia Martišová. Do roku 2018 mesto udelilo spolu 161 verejných uznaní vo všetkých štyroch kategóriách. 

Ocenenia sa udeľujú za vynikajúce tvorivé výkony a významné výsledky vedeckej, technickej, umeleckej, publicistickej a verejno-prospešnej činnosti. Ocenení môžu byť aj ľudia, ktorí sa významným spôsobom pričinili o hospodársky a kultúrny rozvoj mesta, jeho propagáciu doma i v zahraničí, alebo prispeli k záchrane ľudských životov, majetku mesta a jeho obyvateľov. Návrhy musia byť riadne odôvodnené. Nominačný formulár je dostupný na webovom sídle mesta www.handlova.sk a v kancelárii prvého kontaktu na MsÚ.  

Zasielať nominácie pre jednotlivcov a kolektívy je možné písomne (z dôvodu udelenia súhlasu nominovaného s nomináciou a ochrane osobných údajov) do 10. októbra 2019 na adresu Mestský úrad Handlová, Námestie baníkov 7, 972 51 Handlová alebo elektronicky, pričom je potrebné zaslať scan podpísaného vyplneného nominačného listu na adresu handlova@handlova.sk, predmet správy NOMINACIA NA OCENENIE 2019. Návrhy následne prerokuje mestská rada. Nominácie budú schvaľovať poslanci na mestskom zastupiteľstve 31. októbra 2019. Ocenenia budú odovzdané tradične počas Handlovských Katarínskych dní 2019, ktoré sa budú v tomto roku konať v dňoch 22. - 23. novembra 2019.

Nominačný formulár vo formáte open dokument nájdete po kliknutí sem.

Nominačný formulár vo formáte .doc nájdete po kliknutí sem

 


 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka