Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

75. výročie SNP Vytlačiť
 

snp_vyrocie.jpgDom kultúry mesta Handlová a mesto Handlová Vás srdečne pozývajú na oslavy 75. výročia SNP, ktoré sa uskutočnia dňa 28. augusta 2019 o 15tej hodine na Námestí baníkov v Handlovej. 
Pietna spomienka bude spojená s položením vencov a kytíc k Pamätníku padlým v SNP.

Slovenské národné povstanie bolo ozbrojené povstanie slovenských povstaleckých jednotiek počas druhej svetovej vojny proti vstupu nemeckého Wehrmachtu na slovenské územie. Začalo sa 29. augusta 1944 ako obrana pred nemeckými okupačnými jednotkami, nepriamo bolo i útokom proti autoritatívnej vláde na čele s Jozefom Tisom, ako aj snahou byť na strane víťazných mocností druhej svetovej vojny. Centrom povstania bola Banská Bystrica. Nemecké jednotky povstaleckú armádu porazili, v noci z 27. na 28. októbra 1944. Časť jej jednotiek prešla na partizánsky spôsob boja. Partizáni pokračovali v bojoch proti nacistom až do oslobodenia krajiny na jar 1945.

 


 
 

dnes je: 17.8.2019

meniny má: Milica

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka