Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Zhrnutie 7. ročníka Hornonitrianskej futbalovej 24.Vytlačiť
 

V piatok 5. 7. 2019 na základnej škole Školská v Handlovej sa za ideálneho počasia pre futbal začal o 10.00 hod už 7. ročník Hornonitrianskej futbalovej 24ky. Otvárací zápas tradične otvárajú starí páni Krekáči proti Bôbarom.

DSC_2317.jpg

Po nich si svoje sily zmerali najmenšie futbalové nádeje MFK Baník Handlová a FC Baník Prievidza. Divákom detičky ukázali, že futbal hrať vedia a v budúcnosti o nich určite ešte budeme počuť. Následne sa nám na ihrisku predviedli deti z futbalového kempu MFK Baník Handlová, ktoré predviedli svoj talent. Potom sa už na ihriskách začali striedať rôzne tými Krekáčov a Bôbarov.

DSC_2347.jpg

Tak ako každý rok aj tento mali deti počas celej akcie zábavné atrakcie úplne zadarmo. Vyblázniť sa mohli na veľkých bungee trampolínach, skákacom hrade, aquazorbingu a na strelnici, o ktorú bol obrovský záujem. Deti mali k dispozícii maľovanie na tvár a tiež si mohli zajazdiť na koníkoch. Pripravená bola aj detská dielňa, kde si deti vyrábali svojich maznáčikov.

DSC_2408.jpgDSC_2535.jpg

Celé podujatie obohatili vystúpenia tanečných skupín DAZYA a VOLCANO. O zábavu sa staral DJ PAPIK a DJ TRIPLE, ktorých od 17.00 hod vystriedala mladá kapela ARCON zo Žarnovice.

DSC_2605.jpg

Výborný futbal na ihrisku predviedol nováčik z Prievidze a to tým A-GIPS Sekáčovci, ktorí nastúpil proti domácim futbalistom MFK BANÍK HANDLOVÁ. Celodenné vedenie domáceho tímu sa tak pomaly zmenšovalo. Krekáči viedli takmer celých úvodných 7 hodín. Futbalové oko divákov potešil aj zápas dievčat z tímu 7dma patrioti, ktoré odohrali pekné zápasy proti mužom a na ihrisku im nič nedarovali. Dokonca proti jednému tímu vyhrali nemalým rozdielom, čo pre Krekáčov znamenalo stratu vedenia. Bôbarky strhli vedenie na stranu Bôbarov výrazným spôsobom.

DSC_2436.jpg

Počas dňa sa na ihrisku vystriedali tímy rôznych firiem. Mali sme možnosť vidieť aj niekoľko exhibičných zápasov (tieto sa do skóre nepočítajú), ako napríklad zápas organizátorov. Tí ukázali, že aj napriek mnohým starostiam okolo akcie majú silu a chuť zapojiť sa do futbalu.

DSC_2490.jpg

V tradičnom čase 20.00 hod bola TOMBOLA, o ktorú je každý rok veľký záujem. A ja sa veru nečudujem. Ľudia mohli vyhrať futbalové dresy s podpismi hráčov J. Kucku, D. Hancka, M. Škriniara a P. Hrošovského, brankárske rukavice reprezentačného brankára M. Dúbravku a futbalovú loptu podpísanú všetkými reprezentantmi. Ďalšou zaujímavou cenou bol dres J. Kucku z exhibičného zápasu KUCO vs. ŠKRŤO, ktorý sa konal pri príležitosti 100. výročia založenia futbalu v Prievidzi a aj dres s tvárami KUCA a ŠKRŤA, kde boli obaja hlavní aktéri podpísaní. Špeciálnu cenu tomboly, ktorou bol už tradične televízor, nám darovala firma ELEKTRO JaDa.

DSC_2417.jpg

O 21.00 hod na pódiu vystúpila domáca kapela The Peruns, ktorá návštevníkov poriadne roztancovala. V prestávke sme 7. narodeniny oslávili veľkolepým ohňostrojom. Pre veľké suchá sme sa tento rok rozhodli zrušiť vypúšťanie lampiónov, aj keď deti sa na to veľmi tešili. Stav po polčase, teda o 00.00, bol 246:263. V druhom polčase mali čo Krekáči dobiehať.

DSC_2482.jpg

Už druhý rok po sebe nám v ťažkých ranných hodinách prišli pomôcť chlapci z tímu FC ALKO, ktorí nastúpili proti tímu Pozbieranci z Handlovej. Týmto by som sa chcel všetkým hráčom veľmi pekne poďakovať nakoľko bojovali na ihrisku od 04:00-07:00hod. Takáto veľká akcia potrebuje strašne veľa hráčov a hlavne nadšencov pre futbal, ktorí prídu ráno o štvrtej bojovať na ihrisko, aby akcia nezastala. To sa nám už druhý rok vďaka týmto chlapcom darí, takže ĎAKUJEM.

DSC_2356.jpg

Zápas bol veľmi vyrovnaný a tak sa skóre Krekáčom podarilo znížiť len o pár gólov. O  08.00 hod nás už prišli vystriedať čerstvé sily a to tradičné tými Polície a Hasičov, ktoré na 24ke bojujú každý rok proti sebe. Aj v tomto zápase góly padali na jednej aj na druhej strane a tak Krekáči naháňali Bôbarov až do poslednej chvíle. Na posledný zápas o 09:00 nastúpili Krekáči-žiaci proti Bôbarkám-žiačkam. Ten kto si myslel, že tento zápas bude jednoznačný sa veľmi mýlil. Dievčatá mali v prvej polhodine veľkú prevahu nad chlapcami a svoj zápas vyhrávali. Predviedli mnoho krásnych akcií, ktoré zakončili gólom. Cez prestávku v čase 09.30 hod ešte viedli o 12 gólov a držali náskok, ktorý sa podarilo vybojovať predchádzajúcim tímom. Ľudia už ani neverili, že by sa mohlo niečo zmeniť. Chlapcom sa však v druhej polovici podarilo úspešne zakončiť pár akcii, ktorými sa chytili. Dievčatá trochu poľavili a skóre sa začalo zmenšovať. Musím však povedať, že chlapcov z Handlovej bolo na striedanie o štyroch viacej a tak ubehali šikovné dievčatá. Konečný stav o 10.00 hod na tabuli svietil 300:288 pre domácich Krekáčov, ktorý tak znížili stav série na 3:4.

DSC_2434.jpg

Touto cestou by som sa rád poďakoval všetkým sponzorom bez ktorých takúto akciu v takomto veľkom formáte nie je možné spraviť. Som rád, že každý rok nájdem firmy a ľudí, ktorí majú chuť podporovať takéto pekné akcie. ĎAKUJEM

sponzori.jpg

 


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka