Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Podujatia

Fórum pre pomoc starším – národná sieť a mesto Handlová pozývajú na odborný seminárVytlačiť
 

forum na pomoc starším.png

nazov.jpg

Fórum pre pomoc starším – národná sieť a mesto Handlová pozývajú na odborný seminár, ktorý sa uskutoční 28. marca 2019 vo veľkej zasadacej miestnosti MsÚ Handlová, Námestie baníkov 7 od 9.30 h Seminár sa koná pod záštitou primátorky mesta Handlová Mgr. Silvie Grúberovej  

PROGRAM

09.30 – 10.00         Prezentácia účastníkov konferencie

10.00 – 10.05         Úvodné slovo organizátorov

10.06 – 10.30         Ochrana starších  pred zneužívaním a násilím na starších - Ľubica Gálisová, prezidentka Fóra pre pomoc starším

10.30 – 11.00         Skúsenosti pri riešení prípadov obetí násilia na zdravotne postihnutých - JUDr. Zuzana Stavrovská –  Komisárka pre  osoby so  zdravotným postihnutím

11.00 – 11.30         Občerstvenie

11.30 – 11.50         Príklady dobrej praxe z mesta Handlová - PhDr. Veronika Cagáňová, vedúca sociálneho oddelenia MsÚ Handlová

11.50 - 12.15          Problémy a potreby baníkov v dôchodkovom veku

Ľubica Gálisová, prezidentka Fóra pre pomoc starším

12.15 – 13.00         Diskusia, vyplnenie dotazníkov, návrhy a závery

Svoju účasť, prosíme, nahláste vopred na email: handlova@handlova.sk alebo na tel. +421 46 519 25 36. V prípade potreby odborného poradenstva, prosíme, kontaktujte Ľubicu Gálisovú,  prezidentku Fóra pre pomoc starším  forumlubica@gmail.com. 

„Ľahšie nesie bremeno staroby ten, kto cíti úctu a lásku mladých.“

www.forumseniorov.sk 

Pre viac informácií kliknite sem.


 
 

Zapojte sa do súťaže Fotojar v Handlovej a vyhrajte tričko! Vytlačiť
 

Fotojar v Handlovej. Prvý jarný deň v Handlovej ste možno využili na prechádzky alebo ste išli do zahrádky? Pridajte fotku s jarnou náladou do komentáru pod príspevok na facebookovej stránke. Do pondelka 25.3.2019 do 12:00 h zbierajte like. Najviac páčikov odmeníme! Máme pre Vás tričko Handlovej z novej kolekcie 2019.

5.jpg6.jpg

IMG_3189.JPG


 
 

Do práce na bicykliVytlačiť
 

Promo obrázok 1.jpg

V týchto dňoch prebieha na Slovensku registrácia do kampane „Do práce na bicykli 2019“, do ktorej sa môžu zapojiť zamestnanci a študenti strených a vysokých škôl. Princíp tejto súťaže je jednoduchý – dochádzať počas mesiaca máj do práce alebo školy na bicykli, čím človek podporí myšlienku ekologickej, zdravej a finančne výhodnej dopravy. Zároveň budú registrovaní zamestnanci a študenti súťažiť o viaceré zaujímavé ceny, podporia svoje mesto v celoslovenskej súťaži samospráv, a najmä, spravia niečo pre svoje zdravie. Pre viac informácií kliknite sem.

 


 
 

Deň otvorených dverí ZŠ Školská.Vytlačiť
 

Šmolkovia-page-001.jpgZákladná škola Školská Handlová pozýva rodičov s deťmi a širokú verejnosť na Deň otvorených dverí pod názvom: „Kamaráti Šmolkovia", ktorý sa bude konať v stredu 20. marca 2019 od 15,00h. do 17,00h. v budove 1.stupňa ZŠ.

Pripravili sme pre vás stanovištia:

 •        Silák - športové aktivity v aerobikovej telocvični
 •        Tatko Šmolko - cestu do krajiny pokusov z chémie a fyziky
 •        Šmolinka - stavebnice
 •        Mudroš - stretnutie s technikou - tabletmi
 •        Šmolkáčik - tvorivé dielne
 •        Hundroš – rytmické nástroje + interaktívna tabuľa

Pre všetkých sme pripravili chutné a zdravé občerstvenie a predstavia sa nám aj „Šmolkovia" so svojou tanečnou choreografiou.

Navštívte školu podporujúcu zdravie.


 
 

Kolkoviny V. kabaret nabitý humorom, sobota 23. marca 2019Vytlačiť
 

kolkoviny_5_repriza.jpg

Divadlo pri kolkárni a DK Handlová pozývajú na reprízu kabaretu nabitého humorom KOLKOVINY V., v sobotu, 23. marec 2019 o 19.00 h. Vstupné: 6 €

V hlavných úlohách: Barbora Špániková, Martin Čukan, Branislav Čukan, Igor Suchý


 
 

Poznáme víťazky Vansovej Lomničky Vytlačiť
 

FOTO_VITAZKY_VL2019 1.jpgV priestoroch Mestskej knižnice v Handlovej sa v utorok 12. marca 2019 konal 52. ročník okresnej súťaže v umeleckom prednese prózy a poézie žien, Vansovej Lomnička. Prihlásilo sa osem recitátoriek, pričom boli zastúpené všetky vekové kategórie, a aj zastúpenie textov bolo rôzne. Porota zhodnotila a ocenila krásne výkony jednotlivých súťažiacich. Rozhodla, že v krajskom kole súťaže, ktoré sa bude konať 20. marca 2019 v Krajskej knižnici v Trenčíne nás budú reprezentovať:

 • Katarína Dupkalová, s výberom poézie od Miroslava Válka
 • Anna Kittel - Gürtlerová, s vlastnou básňou „Ako sa mladosť rokmi vytratí“, zo zbierky O vílach a ľuďoch
 • Alena Ondrejmišková, s výberom poézie „Prorok“ od Chalila Džibrána a „Hymnus na lásku“ z Listu Koriťanom
 • Kvetoslava Hrašková, s poéziou Moje najmilšie (Oči)  od Jána Smreka
 • Ľudmila Beznosková, s ukážkou z knihy Demokrati od Janka Jesenského.

Všetkým postupujúcim prajeme úspešný postup na celoslovenskú prehliadku o titul Laureátka za poéziu/Laureátka za prózu. (Minulý rok celoslovenské ocenenie Laureátka za poéziu získala recitátorka z Handlovej Alena Mladenov).


 
 

Veľký športový deň Handlovej s Marekom Viedenským 18. máj 2019Vytlačiť
 

Marek Viedenský, STREET CUP 2019 (už po piatykrát v Handlovej, keďže sa konal aj nultý ročník) a oceňovanie naj športovcov, kolektívov, funkcionárov Handlovej za rok 2018. Spolu s Marekom Videnským mesto Handlová pripravuje prekvapenia. STREET CUP si zahráte na námestí a oceňovanie sa bude konať v dome kultúry. Zaznačte si termín 18. máj 2019 do kalendára! Podrobnosti už čoskoro!

Marek Viedensky handlova 2019.png


 
 

Medzinárodný deň žien v HandlovejVytlačiť
 

FOTO_1 (11).jpg

FOTO_1 (2).JPG

IMG_20190308_180434354.jpgŽivot ženy v spoločnosti nebol nikdy ľahký. V dnešnej uponáhľanej dobe to nie ja iba tradičné poslanie matky. Chodí do práce a po práci jej začína druhá zmena v domácnosti. Tento kolobeh sa však každá žena snaží zvládnuť s nadšením a noblesou. Každodenné povinnosti vykonáva s hrejivým pocitom v srdci. Najkrajšia odmena za túto snahu je žiarivý úsmev detí či bozk od milujúceho manžela.

Poďakovanie za všetku lásku a starostlivosť našich žien, mamičiek a starých mám pripravilo mesto Handlová v piatok 8. marca 2019. V dopoludňajších hodinách sa predstavitelia mesta Handlová stretli pri programe a posedení v Senior centre Handlová, n.o. V úvode programu sa predstavili Hviezdičky, klienti zo Senior centra Handlová, n.o., ktoré zaspievali na ľudovú nôtu. Program básní, prianí a tanca si pripravili žiaci ZŠ Školská.  Zástupca primátorky mesta Radoslav Iždinský s prednostom MsÚ Tiborom Kolorédym obdarovali kvetmi klientky, ale aj  zamestnankyne senior centra.

V popoludňajších hodinách sa kinosála Domu kultúry mesta Handlová zaplnila dámami rôznych vekových kategórií. Po úvodnej básni, príhovore moderátora prítomné dámy oslovil zástupca primátorky mesta Radoslav Iždinský. Potom už sálou zazneli populárne piesne v podaní známeho slovenského speváka Ľudovíta Kašubu. Kinosála spievala spoločne známe piesne. Popoludnie sa prenieslo k ďalšej časti. Sálou sa začali šírili tóny akordeónov súboru Akordeonika v podaní žiakov ZUŠ Bojnice. Prítomné dámy boli v závere pozvané do foyer domu kultúry kde ich páni obdarovali milou pozornosťou – kvetinou a pripili si spoločne čašou vína.

Program osláv vyvrcholil v sobotu 9. marca stretnutím žien a matiek všetkých vekových kategórií v Novej Lehote. V programe sa predstavili so svojim programom žiaci zo ZŠ Školská a prítomné dámy kvetom obdaril zástupca primátorky mesta Radoslav Iždinský pri popoludňajšej káve a príjemnom rozhovore aj s primátorkou mesta Silviou Grúberovou a poslankyňou MsZ Alžbetou Orthovou.

Jana Oswaldová

FOTO_1 (1).JPG

FOTO_1 (5).jpg

IMG_20190308_180406249.jpg

FOTO_1 (6).jpg


 
 

Deň otvorených dverí MŠ SNP, EP Cintorínska.Vytlačiť
 

Vážení rodičia, pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční piatok 22.3.2019 o 14:00h v MŠ SNP - EP Cintorínska. V tento deň budete mať možnosť oboznámiť sa s priestormi našej MŠ Vy aj Vaše deti. Môžete sa zapojiť do zaujímavých aktivít, ktoré sme pre Vás pripravili v rámci projektu Dňa vody. Tešíme sa na Vašu účasť.

interiér MŠ.jpg

            


 
 

Zdravé hody, plné vody. Svetový deň vody v SBM v HandlovejVytlačiť
 

Plagát Deň Vody 2019.JPGŽe neviete, čo táto slovná hračka znamená? Navstívte SBM - expozíciu uhoľného baníctva v Handlovej a nájdete odpoveď.  Pozývame vás na podujatie k Svetovému dňu vody ,,Voda je život...chráňme si ju!“, kde sa hravou formou dozviete o význame vody pre život človeka, vlastnostiach vody, o rôznych faktoch a mýtoch o vode a samozrejme o vode v bani a nebezpečenstve prievalu. Na záver vás čaká prekvapenie....

Ponuka platí pre jednotlivcov aj školy, v pracovných dňoch pondelok až piatok v čase od 8.00 h do 16.00 h.

Pokiaľ ste zvedaví, prihláste sa elektronickou poštou na adresu sbm.handlova@muzeumbs.sk, na stránke www.muzeumbs.sk/sk/handlova alebo telefonicky na  046/542 39 73 alebo 0903 411 011.

 


 
 
Položky 1-10 z 43

dnes je: 22.3.2019

meniny má: Beňadik

webygroup

English version
Úvodná stránka