Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Rekonštrukcia športoviska pre celoročné využitie na Mostnej ul. (2011)

 

Nové športovisko na Mostnej ulici –
športujeme celý rok !

 

 

V októbri 2011 bolo ihrisko odovzdané do užívania obyvateľom Mostnej ulice v Handlovej, ale je k dispozícií pre všetkých obyvateľov mesta Handlová. Zrekonštruované športovisko vzniklo vďaka finančnej podpore z Nadačného fondu Západoslovenskej energetiky v Nadácii PONTIS v rámci projektu „Rekonštrukcia športoviska pre celoročné využitie“.

Predmetom projektu bola rekonštrukcia, modernizácia a dovybavenie pôvodného, zastaralého športoviska, obnoviť jeho funkčnosť a docieliť jeho využívanie v rámci celého roka.
Nové, zrekonštruované športovisko je vybavené kvalitným mobiliárom a je vhodné na futbal, nohejbal, volejbal, basketbal a v zimnom období je možná jeho úprava na ľadovú plochu.

Slúži všetkým nám – Handlovčanom a tomu by malo zodpovedať aj naše správanie k nemu.

Pri jeho využívaní vám prajeme veľa športových zážitkov!

 

IHRISKO PRED REALIZÁCIOU

  

  

 

IHRISKO PO REALIZÁCIÍ

 

 

Rekonštrukcia športoviska pre celoročné využitie 
 

 

 

Názov projektu: Rekonštrukcia športoviska pre celoročné využitie
Žiadateľ o grant: mesto Handlová
Lokalita: Mostná ulica, basketbalové ihrisko za činžovými domami č. 9, 11, 13, 15 , predmetné športovisko sa nachádza na pozemku vo vlastníctve žiadateľa Mesta Handlová, na parcele č.1509/1.
Projekt bol podaný v rámci VI. ročníka grantového programu Pozitívna energia pre šport 2011, ktorý bol realizovaný z Nadačného fondu Západoslovenskej energetiky v Nadácii Pontis
Schválená výška grantu: 8 130,00 €:
Spoluúčasť žiadateľa: 2 045,00 € tvorí 20.1% z celkovej sumy
Celkové náklady na projekt: 10 175,00 €

Hlavný zámer

Obnoviť funkčnosť športoviska ako aj jeho celoročné využitie a vytvoriť z neho bezpečný priestor, ktorý bude slúžiť hlavne deťom a mládeži. Realizáciou projektu by sme chceli prispieť k rozvoju aktívnej pohybovej činnosti u detí a mládeži. Zrekonštruované ihriská budú deťom a mládeži slúžiť na celoročné trávenie voľného času a na rozvíjanie ich telesnej zdatnosti, pohybových schopností a zručností

Ciele projektu

č. 1: Zrekonštruovanie existujúcej športovej plochy s možnosťou celoročného využitia, jej modernizácia a vybavenie.
č. 2: Zvýšenie miery športovania najmä detí a mládeže, čo bude mať pozitívny vplyv na ich zdravý životný štýl a na efektívne využitie ich voľného času.
č. 3: Rozšírenie možností celoročného športovania a skvalitnenie športovej zóny pre aktívne a bezpečné športovanie najmä v oblasti basketbalu, futbalu, volejbalu, nohejbalu, korčuľovania (ale aj bedminton,frisbee atď.)

Realizáciu projektu zastrešuje

Referát regionálneho rozvoja a strategického plánovania (príprava projektu, prieskum trhu na realizáciu prác a vybavenia v zmysle Zákona č.25/2006 Zb.z; zmluvy, komunikácia s dodávateľmi, administrácia projektu, monitorovanie, publicitné aktivity )
Oddelenie výstavby, ÚP, ochrany ŽP a dopravy MsÚ (dohľad nad stavebnými úpravami v rámci rekonštrukcie, modernizácie a dovybavenia športoviska, komunikácia s dodávateľmi, zabezpečenie monitoringu a stálej údržby ),
Ekonomické oddelenie ( finančný manažment projektu).
Realizácia projektu : apríl – október 2011

 

VIAC INFORMÁCIÍ:

ref. reg. rozvoja a strateg. plánovania MsÚ Handlová,

046/38 10 585

 

 


 

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

webygroup

English version
Úvodná stránka